Dış Referans Materyalleri

Dış Referans Materyali Nedir?

Dış referans materyali düzenli yeterlilik Test Şemalarında kullanılan numunelerle birlikte aynı parti içinde üretilmiş numunelerdir. Numuneler aynı olduğundan Dış Referans Materyalinin avantajıYeterlilik Testi Şemalarına katılan laboratuvarların sonuçları ile hesaplanan atanmış değerdir. Bu Dış Referans Materyali,  bizim analizinizin performansını kontrol etmemize ve laboratuvarınızın genel kalite kontrol programı içinde değerlendirilmesine imkan sağlar. Dış Referans Materyali aynı zamanda başarısız bir ring den sonra analiz sürecinizi tekrar etmenize de olanak tanır.  Bipea Dış Referans Mateyallerinin çok iyi ve özel şartlarda taşındığını ve saklandığını unutmayınız. Her numune sıcaklığı kontrol altında tutulan ve stabilite çalışmaları yapılmış özel saklama koşullarında gönderilir.

Dış Referans Materyallerine uygulanan şartlar:

Dış Referans Materyal hizmeti sadece Bipea üyelerine açıktır. Bipea tarafından üretilen Dış Referans Materyalleri  FD V 03-115 kılavuzunda istenen şartlara haizdir. Bu materyaller in satışı yalnızca üyelere münferit olarak yapılır ve stoklarla sınırlıdır. Dış Referans Materyalleri Laboratuvarlar arası karşılaştırma raporları yayınlandıktan sonra (LAK) gönderilir. Özel şartlarda muhafaza edilir. Saklama süresi numunenin yapısına ve özelliğine bağlıdır (Aşağıdaki tabloya bakınız). Bipea numunelerin bozulmaması için gerekli özel saklama şartlarında ve süresinde ulaşımını garanti eder.

 

Mikrobiyolojik YT için özel durumlar (35,50,51a,51c,51d,54,56):

Değişkenliğinden dolayı yukarıda adı geçen numuneler YT lerden sonra Dış Referens Materyali olarak satılamaz. Bununla beraber yine de ilave numuneler istenirse YT numuneleriyle birlikte gönderilir.

Dış Referans Materyallerinin fiyatları numunenin yapısına, özelliğine ve yükleme maliyetine göre değişmektedir. Fiyat ve stok durumu siz talebinizi ilettikten çok kısa bir süre sonra tarafınıza bildirilir.

Dikkat edilecek husular: Sipariş verirken lütfen istenen numunenin cinsini ve üretim tarihini belirtiniz. Siparişlerinizi e-mail yoluyla (sales@bipea.org)  veya  formumuzu doldurarak verebilirsiniz.

Numune Tiplerine göre Dış Referans Materyallerinin raf ömrünü öğrenmek için buraya tıklayın.

Dış Referans Materyalinde nasıl indirim alabilirim?

İndirim almak her zaman mümkündür! Üretim yapmadan önce ihtiyaç olan numune sayısını bilirsek size indirim uygulayabiliriz. İhtiyacınız olan numune sayısını bize önceden bildiriniz. (ör.Haziran-Ağustos ayları arasında) Böylelikle bir DRM sözleşmesi düzenleyip size indirim uygulayabiliriz. Sözleşmeler (Haziran- Ağustos aylarında) oluşturulduğunda bir sonraki serinin numunelerini hazırlamaya başlayabilmekteyiz. Buna ilaveten eğer gelecek yıl için ihtiyaç duyulan numune sayısını takriben biliyorsanız ki yılda 10 numuneden fazla sipariş edebilirsiniz, biz size ‘’DRM’’ sözleşmesi oluşturabiliriz.

Daha fazla bilgi için satış bölümümüzü arayınız.(sales@bipea.org)

Hizmet listesine dönün