Kalite

Bipea, tahıl, tarımsal-endüstri, çevre ve kozmetik alanlarında laboratuvarlar arası karşılaştırmaların organizasyonu konusunda  Lloyd’s Register Quality Assurance  tarafından  ISO 9001 kalite sertifikasına sahiptir. Bipea NF EN ISO/CEI 17043 standartına göre Fransa’nın tek akreditasyon kuruluşu COFRAC tarafından akredite edilmiştir. ISO sertifikası ve bu akreditasyon laboratuvar analiz kalitesinin gelişimi hedefine katkıda bulunmaktadır.

Kalite yönetiminin bir laboratuvar için önemini biliyoruz. Aynı sertifikasyon ve akreditasyon süreçlerinden geçmiş olması Bipea’nın, laboratuvarların ihtiyaçlarının ne kadar farkında olduğunu ve hizmetlerini bu bilinçle verdiğini göstermektedir.

Akredite laboratuvarlar akredite olmuş parametreler için ring testlerinin bulunduğu durumlarda laboratuvarlar arası karşılaştırmalara katılmaya zorunludurlar. Ayrıca, Yeterlilik Testleri, kendi test sonuçlarının performansını değerlendirmek isteyen sertifikalı laboratuvarlar için şiddetle tavsiye edilmektedir.

Kalite Yönetimi Bipea için son derece önemlidir:

Bipea Haziran 2001 den beri, tahıl, tarımsal-endüstri, çevre ve kozmetik alanlarında laboratuvarlar arası karşılaştırmaların organizasyonu konusunda  LRQA (Lloyd’s Register Quality Assurance) tarafından  ISO 9001 kalite sertifikasına sahiptir.

Onayımızın sertifika no: 9912427 dir.

Bipea, Nisan 2004 de LAB CIL REF n°2. yönergesine göre COFRAC akreditasyonu alan ilk laboratuvarlar arası karşılaştırma kuruluşudur.

Bipea, Aralık 2011 de COFRAC dan  NF EN ISO/CEI 17043 standartına göre akreditasyon almıştır. Bu akreditasyon ile ilgili daha fazla bilgiye COFRAC ın web sitesinden www.cofrac.fr.ulaşabilirsiniz.

Kapsam 1-1495