Kayıt olma şartları ve gizlilik politikası

Kayıt olma şartları

Laboratuvarlar yıllık serilerin başında kayıt olabilirler.Ör. Eylül ayında. Bunun dışında bir zamanda kayıt olurken, katılım ücreti kalan numune sayısına göre belirlenir.

Bipea, yeterlilik testlerinin süreklilik arz  eden bir değerlendirme süreci olduğunu kabul ettiğinden, laboratuvarların, seriye ara zamanda da kaydolmalarını kabul eder: katılımcı laboratuvarlar numunelerini kayıt oldukları zamandan başlayarak, yıllık programa ait tüm numuneleri alacaklardır.

Katılım için yıllık bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret yıllıktır ve kurluşumuzun yönetsel maliyetlerini karşılamak için kullanılmaktadır.

Gizlilik

Bipea laboratuvarlarla ilgili bilgilerin gizliliğini garanti eder ve aşağıdaki gibi sağlar.

 - İdari Bilgiler: Laboratuvarlar tarafından verilen idari bilgiler gizlidir ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

- Aylık YT raporlarında yayınlanan veriler yalnızca katılımcı laboratuvar tarafından bilinen özel bir kodla görülebilmektedir. Her YT döneminin başında şifre ile kullanıcı alanına girilerek bu kodun değiştirilmesi gerekmektedir. Bu da bize katılımcı laboratuvarları tanımadan tüm YT raporlarını görmemizi sağlar.

 - Gizli şifreler laboratuvarlara kayıt tamamlandığında bir kere gönderilir.Bu şifreler üyenin arayüzüne ve online yanıt formlarına ulaşmaya izin verir. Şifreler üyelik boyunca geçerlidir ve istenildiği takdirde gerekli olduğu zaman değiştirilebilir. Laboratuvarlar şifrelerini online olarak kendileri değiştirebilirler.